Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Brønderslev Kirke
Håb - Menneskeværd - Livsmod

Menighedsråd

Medlemmer af Brønderslev Menighedsråd:

 

 

Peder Marlo

Formand    
Peder Marlo

Asgård 92
peder@marlo.dk 
Tlf. 24 67 18 21 


Birgitte Schierning Nielsen

   
Birgitte Schierning Nielsen
Prinsensgade 12
birgitteschierning@gmail.com
Tlf. 22 80 54 86

 

 

 

 

 

 

 


Henrik Louis Simonsen

Kontaktperson
Henrik Louis Simonsen
Frederiksgade 71
henrik.simonsen@nordjyske.dk
Tlf. 20 80 49 57

 


Verner Christensen

Næstformand
Verner Christensen
Limfjordsvej 26
vernerogbodil5@gmail.com
Tlf. 26 48 45 01

 

 

 

 

 

 

 


Michael Peter Hansen


Michael Peter Hansen
Ørstedsvej 13
mipeha@gmail.com
Tlf. 42 47 00 63

 

 

 

 


Mariane Reng Jørgensen


Mariane Reng Jørgensen
Uffesgade 1
rengtilos@gmail.com
Tlf. 25 68 52 91

 

 

 

 

 

 

 


Billede mangler


Marie Brix Mørk
Krogensgade 29
marie_brix@hotmail.com
Tlf. 29 76 32 57

 

 

 

 

 

 

 


Leif Tommy Sonne


Leif Tommy Sonne
Åkjærsgade 6
leif.sonne@gmail.com
Tlf. 60 81 08 99

 

 

 


Jacob Hvid Mikkelsen


Jacob Hvid Mikkelsen
Risagerlundvej 27
jm@br-gym.dk
Tlf. 23 67 97 02

 

 

 

 

 

 

 


Ole Henrik Nielsen


Ole Henrik Nielsen
Jerslevvej 375. 740 Jerslev
oleverna@hotmail.com
Tlf. 26 80 85 21

 

 

 


Ole Stevns


Ole Stevns
Dannebrogsgade 56
o.stevns@gmail.com
Tlf. 20 71 30 46

 

 

 

 

 

 

 


Bjarne Devantier Nielsen


Bjarne Devantier Nielsen
Fyrtøjsvej 16
devantiernielsen@gmail.com
Tlf. 53 25 77 60

 

 

 

 

 

 

 


Kirsten Knudsen

Kasserer
Kirsten Knudsen
Frilandvej 16
kirsten-knudsen@mail.dk
Tlf. 40 92 28 40

 

 

 

 

 

 

 


Billede mangler


Kurt Anders Kristensen
Frejasvej 11
kurt29338215@gmail.com
Tlf. 29 33 82 15

 

 

 

 

 

 

 


Mike Michaelsen


Mike Michaelsen
Gasværksvej 10, st. th.
mmthescorpion@outlook.com
Tlf. 40 25 33 41

 

 

 

 

 

 

 


 


Kristian Brogaard

Sognepræst
Kristian Brogaard
Skovbrynet 2, 9900 Frederikshavn
kba@km.dk
Tlf. 51 29 25 35

 

 

 

 

 

 

 


Katharina Rothbøll Raarup

Sognepræst
Katharina Rothbøll Raarup
Slåenvej 16, Serritslev
karr@km.dk
Tlf. 23 29 06 70

 

 

 

 

 

 

 


Arne Mumgaard

Konst. sognepræst
Arne Mumgaard
Lars Jensens Vej 16, 9480 Løkken
arne.mumgaard@gmail.com
Tlf. 22 33 84 91

 


Jens Dammeyer

Konst. sognepræst
Jens Dammeyer
Vermundsgade 3
jdam@km.dk
Tlf. 51 90 48 60

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

Menighedsrådsmøder

Der er ingen begivenheder.