Brønderslev Kirke
Håb - Menneskeværd - Livsmod

Menighedsråd

Menighedsråd og ansatte på besøg på Gamle Mursten

Tirsdag d. 8. oktober startede menighedsrådsmødet med et besøg på den lokale virksomhed Gamle Mursten, som modtog nogle af de gamle kirkebænke. Afdelingsleder Kurt Brandi tog imod og viste rundt på virksomheden - læs mere her.

 

Medlemmer af Brønderslev Menighedsråd:

Menighedsråd 2016-2020
Navn Adresse E-mail + tlf. Billede
Erik Nielsen Markedsvej 90 veranielsen164@gmail.com   24467020  
Henning Krabbe Bornholmsgade 10 henning@familienkrabbe.dk 40339956
Kirsten Knudsen Frilandsvej 18 kirsten-knudsen@mail.dk 40922840
Ole Stevns Dannebrogsgade 56 o.stevns@gmail.com 20713046
Ole Graven Snehvidevej 4 graven@bbnpost.dk  98821937
Grethe Libergren Grønnegade 45 g.libergren@godmail.dk     41293236
Villy Holm Pedersen Fasanvej 43 wejpej7@gmail.com  20833864
Peder Marlo Asgård 92 peder@marlo.dk        24671821
Bjarne Devantier Nielsen Fyrtøjsvej 16 devantiernielsen@gmail.com 53257760
Marianne Reng Jørgensen Uffesgade 1 rengtilos@gmail.com    25685291
Verner Christensen Limfjordsvej 26 vernerogbodil5@gmail.com 26484501
Henrik Louis Simonsen Frederiksgade 71 henrik.simonsen@nordjyske.dk 20804957
Rebekka Vestergaard Larsen Bjarkesgade 12 rela@frederikshavn.dk  24668717
Grethe Bente Hyldgaard Mogensen Løvparken 6 bitten@turbopost.dk      24989976
Mike Michaelsen Gasværksvej 10, st.th. mmthescorpion@outlook.com 40253341
       

 

               

 

 

Kvartalets gudstjenesteplan

Find den her

Ophavsret: